Wrz162020

Powstanie farma PV pod Świebodzinem

Autor: SVERINUSW ostatnich dniach nasza spółka, SVERINUS S.A., podpisala umowę dzierżawy kolejnego gruntu pod budowę kolejnej farmy fotowoltaicznej, w województwie lubuskim. W pobliżu Świebodzina, w miejscowości Bucze, już w styczniu przyszłego roku ma powstać ogromna farma PV. 

W Buczach, na gruncie o powierzchni 27 hektarów stanie 42 tys. 400-watowych paneli fotowoltaicznych, które osiągną moc 17 GWh. Wytworzona przez nie energia pozwoli na zasilenie 6800 gospodarstw domowych przez nawet rok. Oznacza to, że tradycyjna elektrownia do wyprodukowana takiej ilości energii musiałaby spalić ponad 3 tys. ton węgla.  

Umowa na dzierżawę terenu pod inwestycję została podpisana z osobą prywatną na prawie 30 lat.

 „Nasze elektrownie fotowoltaiczne powstają w starannie wyselekcjonowanych lokalizacjach, zapewniających optymalne warunki do ich pracy oraz gwarancję odbioru wyprodukowanej energii przez odpowiedni dla danej miejscowości koncern energetyczny” - mówi Seweryn Ślaski, Prezes Zarządu SVERINUS S.A.

Celem SVERINUS jest współtworzenie gospodarki opartej na zrównoważonym modelu rozwoju i dawanie możliwości zarabiania na tym inwestorom, co jest innowacyjnym modelem na polskim rynku indywidualnych inwestycji.

Fundusze na realizację projektów pochodzą ze środków własnych Grupy SVERINUS, zostały pozyskane przez współpracujący z Grupą Fundusz SiiEF GmbH & Co. KG – SLASKii Equity Fund z siedzibą w Dortmundzie, którym od lat zarządza Seweryn Ślaski, a także są  pozyskiwane od mikroinwestorów. Modeli inwestycji jest kilka, dopasowanych do potrzeb każdego inwestora – zakładają wysokość odsetek w wysokości nawet 12% lub comiesięczną wypłatę zysku.

Wróć do publikacji