Pompy ciepła

Co to jest pompa ciepła?

Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan służą do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Stosownie do wymagań, można dobrać takie zestawy pomp ciepła, które będą stanowiły w danym przypadku najlepszą kombinację modułu zewnętrznego i wewnętrznego. Podstawę stanowią urządzenia zewnętrzne, które mogą być typu Power Inverter lub Zubadan Inverter, w połączeniu z odpowiednim modułem wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez wbudowanego zasobnika CWU.

Postaw na „Czyste powietrze”!

We wrześniu 2018 roku wystartował rządowy program "Czyste powietrze", który pozwala na uzyskanie dofinansowania na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. W ramy programu "Czyste powietrze" doskonale wpisują się pompy ciepła Ecodan Mitsubishi Electric, co pozwala naszym klientom ubiegać się o otrzymanie dofinansowania nawet na 90% kosztów inwestycji.

  • Całkowity budżet programu to 103 mld zł
  • Program zaplanowany jest do 2029 roku
  • Minimalny koszt kwalifikowany - 7 tys. zł
  • Maksymalny koszt kwalifikowany - 53 tys. zł
  • Dofinansowanie do 90% kosztów inwestycji
ikona - pompy ciepła
pompy ciepła

Główne zalety pomp ciepła

  • Wysoka niezawodność grzania/chłodzenia - pompy ciepła Ecodan do pracy wymagają jedynie powszechnie dostępnego źródła energii, jakim jest prąd elektryczny. Stanowi to niewątpliwą zaletę w porównaniu z rozwiązaniami wymagającymi do pracy gazu ziemnego lub oleju opałowego.
  • Maksymalny komfort - pompa ciepła pracuje niezawodnie i stanowi wygodne, zawsze dostępne źródło ciepła, a w razie potrzeby — także źródło ciepłej wody użytkowej. Dodatkowym, opcjonalnym udogodnieniem jest zdalne nadzorowanie instalacji poprzez aplikację MELCloud.
  • Kompaktowa instalacja - pompy ciepła Ecodan to instalacje składające się z urządzenia zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego. Moduły wewnętrzne są dostępne w wersjach “grzanie” oraz “grzanie/chłodzenie“.